Elektronik Senfoni: Infected Mushroom

Yıllar öncesinde İstanbul’da birkaç defa konser veren Infected Mushroom, sert sesleri kullanarak yarattığı müzik tarzıyla biraz Rock’n Roll esintisi veriyor. Kullandıkları vahşi seslerle sert mizaç yaratırken, parçalarının ortalarına doğru bir durgunluk veriyor. Bu durgunluk her şey oldu bitti havasında gelirken bir dinlenme ve yeni bir şeye başlamayla devam ediyor. Yarattığı hikayeler genellikle bir mücadele şeklinde olduğundan dolayı insan doğasına direk nüfuz ederek içimizdeki öyküyü defalarca yeniden başlatmamız için teşvik ediyor.

Infected Mushroom ilk albümlerinden son albümlerine kadar kendi tarzını hiç bozmadan devam etmesiyle birlikte tek başına bir müzik tarzıdır. Parçalarında direk hayatı anlatan bu grup seslerde kullandığı dengesizlikle yerden yere vururken bir anda bulutlarda hissetmenizi sağlıyor. Sesleri kullanma tarzıyla bir zafer kazandıran bu grup, kendi içsel yolculuğuyla beraber sizleri de sürükler. Bu sesler sizi yakar, yıkar, parçalar, yere atar ve tam öldüm derken size yeni bir yol açar. Açılan bu yol mutluluğun, sevincin, zaferin yoludur. Bunca şeye rağmen ayakta kalabilmenin bilgeliğini anlatır.

Hitap ettiği kesim herkestir. Tüm insanlar üzerinde büyük etkiler bırakabilecek bir armonidir bu grubun yaptığı. Trance müziğin birçok alt dalında müzik yapabilen bu İsrailli grubu tek kelimeyle anlatmak istersek; çıldırtır. Hayatın oyun oynama mekanizmasını bizlere hatırlatmakla yükümlü tarzlarıyla birleştirdikleri sesler adeta yaşamın sıkıştırılmış bir dosyası gibidir.

Hafızalardan hiç silinmeyen ‘ Heavyweight’ ve ‘ Becoming İnsane’ parçaları kendilerini en olduk şekilde tanıtan parçalardır. Dinlemekten daha çok yaşatan Infected Mushroom sokaktan doğaya insanı anlatır.

‘Kazabubu’ isimli parçasında bağlama sesi ile Türk ezgilerine yer veren grup ölmüşleri mezarından döndürecek kadar hayatla iç içedir. Yürürken, koşarken, ağlarken, düşünürken duygu sellerini beraberinde getirir. Kullandıkları hayvan sesleri ile insanın hayat algısını bu kadar iyi birleştirmeleri sanki uzaylılar tarafından yapılmışta bizlere sunulmuş diyecek kadar üst düzey bir teknolojidir.

Kısacası Infected Mushroom, klasik müzik orkestrasının iki kişilik teknolojisidir.

 

PSY JUNGLE – Psytrance Events – Festivals –  Decoration Team – Visuals Team Portal 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s