Treeflow- Zamanın bir köşesinden kopup gelen hazine!

Geçtiğimiz günlerde sıklıkla takip ettiğim müzik dünyasında bir gelişme yaşandı. 3 kafadar müzisyenin bir araya gelerek kurduğu Treeflow grubunun ilk EP si Psychedelic Dimensions tarafından yayınladı.. 4 parçadan oluşan bu EP dünya müziğine oldukça farklı bir bakış açısı katıyor.. Uzun zamandır dinlediğim birçok müzikten farklı bir atmosfere sahip olan bu 4 parça bende derin izler bıraktığı için bu grup hakkında yazmak istedim..

Öncelikle yaptıkları müzik hakkında ve daha sonra kim oldukları hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum.. Yolculuk ilk parçaları Wooduu ile başlıyor ve sonra Samsara, Henosis ve Heka olarak devam ediyor.

Parçaları dinlediğimde hissettiğim ilk şey, bu müziklerin doğu ve batı kültürünü dengeli bir ahenkle oluşturmuş olmalarıydı.. Bu müzikler bir an kendinizi doğunun yüksek dağlarında kim olduğunuzun keşfine çıkartırken, başka bir anda uzay çağında, yıldızlar arasında dolaşan bir uzay gemisinde kaptan pilot olmanıza izin veriyor. Açıkçası özellikle Samsara‘yı dinlerken dünyanın hüzünlü bir köşesinden kopup gelen bir insanın yeniden ayağa kalkarken yaşadığı o büyük umut hissini hissettim.

Sırasıyla dinlediğimde ise bu 4 parçanın aslında tek bir hikayenin anlatısı olduğunu farkettim. Herşey en başından başlayarak,yani evrende olan herşeyin birbiriyle olan bağlantısını bize hatırlatarak başlıyor.. Bir yolculuk gibi. Yaşam telaşı içinde unuttuğumuz o sırrı hatırlatıyor. Bunu hatırlatma esnasında ise kullandıkları neşeli tonlar, bir çocuk gibi dünyaya yeniden yaratıcı gözlerle bakmamı sağladı. Bunun için özellikle teşekkür ederim. Çünkü en zor zamanlarımızda bizlere acıdan daha önemli olan birleştirici gücü hatırlatan bu harika müzikleri yaptılar! Zihninizin derinliklerinde dans ederken, yaşanılan tüm o duyguları keşfedebilirsiniz.. Öyle bir şey ki, her yerde, aynı anda!

Grup üyelerinden biri olan Uğurcan Tatar namıdiğer Ucantrip’in hayat verdiği şiir ve mantralar, diğer bir üye olan Mehmet Altıparmak namıdiğer Ruomo’nun sadece kulaklarımda değil kalbimde ve ruhumda titreşen sesi ve diğer bir üyesi olan Okan Çalışkan namıdiğer Incredible Science’ın insanın içini kıpır kıpır eden elektronik müzik altyapısıyla buluşunca ortaya bir hazine çıkmış.. Açıkçası bu hazineyi bulan biri olarak kendimi oldukça zengin hissediyorum..

Zamanın bir köşesinden kopup gelmek ve yaşamınızın tıkandığı yerde açıp dinlemek isteyeceğiniz türden müzikler bunlar.. Size enerji, umut ve en önemlisi büyük bir sır veriyorlar.. Bu sırrı burada açığa çıkarmak isterim.. O da asla BİR son olmadığı ve yaşamın sürekli “one more time? ” sorusunu soran bir oyun bahçesi olduğu…

Hayatımın en hüzünlü dönemlerinde keşfettiğim bu grubu sizlerinde dinlemesini büyük bir tutkuyla tavsiye ederim.. Kendilerine Treeflow diyorlar ve sanırım bunu demekte haklılar.. Hayat bir akıştır ve evren, bir olmanın tanımıdır..

Bu harika 3 arkadaşı bir araya getiren evrene ve akışa selamlar!

Sizler için aşağıya Spotify linkini bırakıyorum, unutmayın ONE MORE TIME.. 🙂


Buraya tıklayarak Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz.

Treeflow’u sosyal medya üzerinden takip etmek isterseniz linkleri buraya bırakıyorum.
FacebookInstagramSoundCloudSpotify

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s